גוגל אנליטיקס 4: הדור הבא של ניתוח דאטה

אסטרטגיה דיגיטלית

הגרסה החדשה של-Google Analytics שמה את המשתמש במרכז, מספקת מידע חיוני יותר ומציגה תובנות ומגמות מבוססות מכונת למידה.

עדכון מתאריך 16.03.22:
גוגל אנליטיקס 4 מחליפה באופן מלא את פלטפורמת יוניברסל אנליטיקס החל מה-1 ביולי 2023, לאחר תאריך זה המערכת תפסיק לעבד היטים חדשים.

Google Analytics הוא אחד הכלים החשובים עבור חברות, קטנות כגדולות. כלי הניתוח של גוגל מאפשר לחברות להבין בצורה מעמיקה את ההעדפות של המשתמשים ומסייע להן לשפר את חווית השימוש ואת התקשורת עם הלקוחות. כעת גוגל משיקה גרסה חדשה לכלי הניתוח המתקדם שלה: גוגל אנליטיקס 4.

בקצרה, גוגל אנליטיקס 4 הושקה באופן רשמי ב-14 באוקטובר 2020 ומציגה שני חידושים עיקריים: הראשון הוא הטמעת מכונת למידה מתקדמת (Advanced Machine Learning) להצגת תחזיות חכמות ותובנות לגבי מגמות עתידיות והשני הוא הצגת נתונים מבוססי-לקוח, ולא מבוססי-פלטפורמה או מכשיר. שני השינויים הללו מאפשרים לחברות לקבל הבנה טובה יותר על המשתמשים באמצעות הסתכלות על מסע לקוח מלא.

הדור הבא של Google Analytics – תחזיות ותובנות ניבוי מבוססות AI

עד היום, Google Analytics ידע לספק נתונים אודות השימוש שביצעו המשתמשים בעבר. כעת, Google Analytics לא רק מספק נתונים אודות השימוש בעבר, אלא יודע גם לספק תחזיות חכמות בנוגע לשימוש הצפוי של המשתמשים בעתיד. תובנות אלו יכולות להיות כלי עוצמתי במאבק להגדלת ה-ROI של כל מותג.

גוגל אנליטיקס 4 משתמש במודלים מתקדמים מבוססי AI, על מנת לספק תובנות לגבי מגמות ושימוש עתידי של המשתמשים. מודלים מתקדמים של Machine learning מאפשרים ל-Google Analytics לזהות מגמות חדשות ואף לספק תחזיות לגבי פעולות עתידיות שמשתמשים עשויים לבצע, ולהודיע למותגים ומנהלי השיווק עליהן.

לדוגמא, מודלים מבוססי AI יכולים לצפות גידול בשיעור הנטישה וירידה בהכנסות בקרב קהל מסוים, להתריע על כך למנהלי השיווק, ולאפשר להם לנווט תקציבים לקהלים אחרים, בעלי ערך גבוה יותר. בדומה לכך, הטכנולוגיה יכולה לזהות גם ביקוש גובר למוצר מסוים בקרב קהל ספציפי ולהתריע למנהלי השיווק על כך ואלו יוכלו להגדיל את הפרסום של קטגוריה זו לקהל ספציפי.

הלקוח במרכז – נתונים ממוקדי לקוח

גוגל אנליטיקס 4 מאפשר למנהלי שיווק לקבל תמונה מלאה יותר על המשתמשים. בגוגל מבינים כי תהליך הרכישה הוא תהליך מורכב וחוצה-פלטפורמות. פעמים רבות מסע הלקוח מתחיל בפלטפורמה אחת, נמשך בפלטפורמה אחרת ומסתיים בפלטפורמה שלישית. לכן, הצגת הנתונים בחלוקה על פי פלטפורמות או כלי פרסום, כפי שהייתה עד כה, אינה נכונה ולא מספקת תמונה מלאה לחברות ומנהלי השיווק.

הצגת נתונים ממוקדי-לקוח, מאפשרת לגוגל אנליטיקס 4 לספק לחברות תמונה מלאה יותר על המשתמשים ומסע הלקוח שלהם ועל הדרך בה הם מבצעים אינטראקציות עם המותג.

הצגת נתונים משודרגת

גוגל אנליטיקס 4 מאפשר לחברות לקבל תמונה מלאה ומפורטת יותר לא רק על מסע הלקוח אלא גם על ערך חיי לקוח (LTV). האנליטיקס החדש מאחד את הפרופילים השונים של המשתמשים לכדי משתמש אחד. כך, אם משתמש פגש במותג לראשונה במודעת גוגל, התקין את האפליקציה, ורק לאחר מכן רכש דרך האפליקציה, האנליטיקס יזהה את כל האינטראקציות הללו וישייך אותן לאותו משתמש, כך שתתקבל תמונה מלאה ומדויקת יותר של מסע הלקוח שלו. בנוסף, גוגל אנליטיקס 4 מאפשר גם להציג את הנתונים לפי השלב במסע הלקוח.

מעקב פשוט אחר אירועים

גוגל אנליטיקס 4 מאפשר לעקוב ולנטר אירועים שונים ללא צורך בהטמעת קוד או שימוש ב Google Tag Manager. אם עד היום מעקב אחר פעולות המשתמשים באתר היה כרוך בהטמעת קוד, כעת ניתן לעשות זאת בצורה פשוטה יותר מתוך הממשק של Google Analytics החדש.

אינטגרציות מתקדמות יותר לכלי הפרסום של גוגל

Google Analytics החדש מבצע אינטגרציות מתקדמות ועמוקות יותר בין המשתמשים וכלי הפרסום של גוגל, כך שהמידע המתקבל שלם ומקיף יותר. למעשה, באמצעות אינטגרציות אלו יותר קל להבין את התנהגות המשתמשים ולשפר את ה ROI.

לסיכום

נראה שהדור הבא של האנליטיקס כבר כאן. גוגל אנליטיקס 4 יאפשר לחברות לקבל נתונים ותובנות מתקדמות, המבוססות על AI ועל אינטגרציה מתקדמת בין פלטפורמות. נתונים מתקדמים אלו יכולים להוות כלי עוצמתי בידי חברות ומנהלי שיווק בדרך להשגת המטרה – הגדלת ה-ROI של המותג.

 

stay tuned

ספרו לנו
על הפרויקט
הבא שלכם

ספרו לנו על
הפרויקט הבא שלכם

077-8053825
office@quatro-digital.com

דילוג לתוכן