איך מיישמים את מודל AIDA בתהליך השיווק הדיגיטלי

אסטרטגיה דיגיטלית
בואו להבין טוב יותר את התהליך חוויית הקניה שעוברים הלקוחות הפוטנציאליים שלכם בעזרת יישום מודל AIDA לפעילות השיווק שלכם.

עם כניסת מנוע החיפוש הידוע של גוגל והרשתות החברתיות לחיינו נפתחה מחדש התחרות של כל מותג, מוצר או שירות, קטנים כגדולים לחשיפה ושיווק אינסופיים ומאבק קשה על לב הלקוחות והאתגר רק הולך וגדל.

אם העולם של השיווק הדיגיטלי חדש לכם אתם בוודאי תוהים היכן להתחיל וכיצד תוכלו לבלוט בין כל המתחרים בתחרות הקשה. העקרונות הבסיסיים אשר שימשו את כולנו גם בעולם השיווק המסורתי נשארו בעינם בין אם מדובר באון ליין ובין אם באופליין.

המודל השיווקי המוכר AIDA יוכל לשמש לכם כעזר בפעילויות השיווק הדיגיטלי שלכם כחלק מהאסטרטגיה הדיגיטלית, ולהרחיב את מעגל הלקוחות אשר עתידים לרכוש את המוצר או השירות אותו אתם מציעים.

מה זה AIDA?

מודל השיווק AIDA מורכב מראשי התיבות אשר מייצגות את השלבים אותם עובר הקונה בתהליך קבלת ההחלטות שלו לפני שהוא מבצע את הרכישה.

המילים אותן מייצגות ראשי התיבות:

  • Attention – משיכת תשומת לב הלקוחות הפוטנציאליים שלכם על מנת להעלות את המודעות על המותג שלכם.
  • Interest – יצירת עניין וסקרנות אצל הלקוחות הפוטנציאליים על מנת שירצו ללמוד יותר על המוצר או השירות שלכם.
  • Desire – לעורר את רצון הלקוחות הפוטנציאליים לרכוש מכם ולא מהמתחרים.
  • Action – השלב האחרון בו נגרום ללקוחות הפוטנציאליים להפוך ללקוחות ולבצע את תהליך רכישת המוצר או השירות שלכם.

אם בעבר הלא רחוק אסטרטגיית השיווק שלנו התבססה על טלוויזיה, רדיו או חלוקת פלאיירים, הרי שכיום השיווק הדיגיטלי מציע דרכים רבות ומגוונות יותר להגיע ישירות וללא מתווכים לקהל היעד הפוטנציאלי שלכם באמצעות הרשת בכלל והרשתות החברתיות בפרט.

לפניכם מספר קטן של דוגמאות בהן תוכלו להשתמש על מנת ליישם את מודל השיווק AIDA לפעולות השיווק הדיגיטליות שלכם.

Attention

הצעד הראשון יהיה לזכות בתשומת לב הלקוח הפוטנציאלי שלכם.

בימינו, נוכחות חזקה ברשת היא קריטית, מפני שתהליכי הקניה של כמעט כל מוצר או שירות מתחילים ברשת. אי לכך ובהתאם לזאת הרשת תהיה המקום הטוב ביותר למשוך את תשומת לבם.

לדוגמא, אדם אשר ירצה לעצב את ביתו יתחיל בחיפוש אחר השראה ברשת חברתית כזאת או אחרת או שיפנה לגוגל בחיפוש אחר רעיונות. לכן, אתם תרצו שלקוחותיכם ימצאו את האתר שלכם כאשר הם מחפשים מידע רלוונטי ברשת על המוצר שלכם. מתוך כך נבין שקידום אורגני אשר יקפיץ את העסק שלכם לראש הרשימות בדפי החיפוש יהיה המהלך נכון.

כמו כן, חשוב ביותר שהמידע יהיה עדכני כאשר העסק שלכם יופיע בתוצאות החיפוש. לדוגמא, סקירות וביקורות של גוגל על המוצר ונתונים כגון שעות פתיחה וכתובת יעזרו לכם לבלוט ולמשוך את תשומת הלב של הלקוחות הפוטנציאליים.

דרכים נוספות להזניק את המודעות של הלקוח למותג שלכם הן באמצעות פרסום ממומן בגוגל ופרסום ממומן רשתות החברתיות, שיטות שיווק אלו יגבירו את הנראות שלכם ברשת גם אם הלקוח לא יקליק ישירות על המודעה שלכם.

בנוסף, שווה להשקיע בבניית אסטרטגיית outreach ברשתות החברתיות ויחסי ציבור דיגיטליים על מנת להיחשף בנכסים הדיגיטליים בהם מבקרים הלקוחות הפוטנציאליים שלכם.

Interest

אז לאחר שרכשנו את תשומת לב הלקוח ונכנסנו לתודעה שלו אנו נצטרך לגרות אותו וליצור בו עניין במותג שלנו על ידי הגשת מידע מעניין ושימושי אודותיו. בשלב זה, אנו נרכוש את אמון הלקוח על ידי כך שנראה לו מדוע דווקא אנחנו החברה הרלוונטית ביותר עבורו.

כעת זה לא השלב שנרצה "לדחוף" בכוח את המוצר, אלא נציג בפניו כיצד המותג שלנו יוכל לשרת אותו על הצד הטוב ביותר. איך נעשה זאת בצורה הנכונה? אנו נעמיק, נחקור ונלמד את הצרכים של הלקוח הפוטנציאלי האופייני שלנו, נענה לו על כל שאלה ונציג בפניו את ייחודיות המוצר או השירות.

תכנים כמו E-BOOKS וובינרים, מהווים כלי מצוין ויעיל בייחוד לעסקים שקהל היעד שלהם הוא B2B. תכנים המציעים טיפים ומידע הקשור לכל המשתתפים יכולים להיות שובר שוויון ולעבוד מצוין בשלב זה.

תכנים מעוררי השראה ומחשבה, בסגנון מאמרים מקצועיים בבלוג, אשר ישקפו את המומחיות שלכם באופן מרתק, יחזקו את יצירת העניין בכם. כאשר עושים זאת היטב, יתחזק הקשר בין הלקוח הפוטנציאלי למותג שלכם.

Desire

לאחר שגרמתם ללקוחות הפוטנציאליים להתעניין במותג שלכם (השלב הקודם), מגיע הזמן לגרום להם לרצות לרכוש את המוצר או השירות אותו אתם מציעים. בשלב השלישי של AIDA תצטרכו להמיר את ההתעניינות שלהם במותג לרצון שישאיר אותם אצלכם, ואתכם רלוונטיים בעבורם.

אחת מהדרכים היעילות ביותר לעשות זאת ולהגביר את רצונם היא באמצעות הרשמה לרשימת ניוזלטר, ממנו הם יקבלו מכם מפעם לפעם תכנים שרלוונטיים עבורם.

אם הלקוחות הפוטנציאליים יהיו מעוניינים מספיק לעקוב אחריכם גם ברשתות החברתיות, תוכלו לנצל את הערוצים הללו ולהראות להם במה יתרמו להם המוצרים או השירותים אותם אתם מציעים. ניתן לעשות זאת על ידי שיתוף תוכן הנוצר על ידי הלקוחות הקיימים שלכם, כגון: ביקורות, המלצות והסברים על המוצר שהם רכשו מכם.

ביקורות, סקירות והמלצות יעזרו ביצירת הרצון, בכך שהלקוחות הפוטנציאליים שלכם ישמעו זאת ישירות מהלקוחות הקיימים. תופתעו לראות כמה משכנע זה יהיה כאשר הם עדיין יתלבטו אם המוצר או השירות שלכם הוא המתאים ביותר בעבורם.

Action

הגענו לשלב האחרון ובו אנו רוצים להניע את הלקוחות הפוטנציאליים לבצע רכישה. עליכם להיות ישירים ולהקל עליהם לנקוט בפעולה בצורה פשוטה.

קריטי שבשלב זה הפעולה תהיה קלה, פשוטה וכמה שפחות מגושמת מפני שלמרות כל התהליך, גם בשלב זה אתם עלולים לאבד אותם. לדוגמא, אם תהליך הרכישה יהיה מסורבל דאגו לפשט אותו –  זכרו שאתם עדיין בתחרות. הדגשה שהתשלום דרככם בטוח, אפשרויות תשלום נוחות וכדומה יעניקו לכם עדיפות על פני המתחרים שלכם.

הנעה לפעולה שתהיה כתובה טוב, בולטת ומושכת מבחינה ויזואלית היא המפתח לכך שהלקוח יבצע המרה. הנעה לפעולה יכולה לבוא בצורות רבות ומגוונות כגון הורדת גרסת ניסיון, הרשמה להדגמת המוצר (Demo) או הצעה להנחה לזמן מוגבל.

שימושים מומלצים בהנעה לפעולה:

  • הסבירו ללקוחות מה הערך המידי שהם מקבלים מהמוצר שלכם. לדוגמא, "תוכלו לעבוד איתו מכל מקום בכל זמן".
  • השתמשו במילים כגון "קנו עכשיו", "הצטרפו", "הזמינו כעת" וכמובן מילת הקסם – "חינם".
  • בטלו כל צל של ספק ותנו להם להבין שאת העסקה הם יוכלו לבטל בכל עת במידה ויתחרטו למשך תקופה מסוימת.
  • תנו להם הרגשה שהמבצע הוא לא לנצח וקבעו תאריך דד-ליין בו הוא יפוג.

לסיכום

השימוש בשיווק דיגיטלי מציע מספר עצום של ערוצים וטכניקות על מנת להגיע אל הלקוחות הפוטנציאליים שלכם, אסטרטגיות השיווק הדיגיטלי יכולות להיות שונות מאלו של עולם הפרסום המסורתי אך הן נשענות על אותו בסיס.

אנחנו די בטוחים שיש לכם שאלות וחלקכם ישמחו ללמוד יותר לעומק איך להפוך את העסק שלהם לסיפור הצלחה מסחרר. למעלה מעשור שאנו מתרגמים את החזון של בעלי עסקים וחברות להזדמנויות חדשות ואפקטיביות בעזרת חווית משתמש אלגנטית, אסטרטגיה דיגיטלית מדויקת וטכנולוגיה שגורמת לכל זה לעבוד כמו קסם. פנו אלינו וביחד נדאג להפוך את הרעיון שלכם למציאות.

stay tuned

ספרו לנו
על הפרויקט
הבא שלכם

ספרו לנו על
הפרויקט הבא שלכם

077-8053825
office@quatro-digital.com

דילוג לתוכן